Jak zacząć – info praktyczne

Jak zacząć? Informacje praktyczne, czyli to wszystko, co powinnaś (powinieneś) wiedzieć zanim przystąpisz do kursu nurkowania dla początkujących Open Water Dive

Be Happy Dive PADI

Be Happy Dive PADI

Czy musisz umieć pływać, jeśli chcesz nurkować?
Jeśli chcesz nurkować to musisz umieć pływać. Oczywiście nikt nie będzie wymagał od Ciebie umiejętności olimpijczyka. Twoja umiejętność pływania powinna być na poziomie podstawowym. Na początku kursu będziesz musiał(a) przepłynąć dowolnym sposobem w dowolnym czasie bez zatrzymywania się dystans 200 m.

Jaki sprzęt nurkowy musisz posiadać, aby rozpocząć kurs?
Przystępując do kursu nurkowania dla początkujących potrzebny będzie Tobie tylko podstawowy sprzęt ABC, który możesz nabyć w naszym sklepie. Składa się on z maski, fajki i płetw. To wystarczy, aby zacząć przygodę we wspaniałym podwodnym świecie. Resztą zajmiemy się my. Wypożyczymy Tobie za darmo na czas kursu cały pozostały sprzęt nurkowy, czyli automat oddechowy, octopus, manometr, głębokościomierz, butlę z powietrzem, jacket (kamizelkę ratunkowo wypornościową), skafander neoprenowy oraz pas balastowy.

Czy termin kursu będzie Tobie odpowiadał?
Kurs Open Water Diver PADI możesz rozpocząć nawet dzisiaj. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele terminów rozpoczęcia kursu podstawowego. Jeżeli jesteś zapracowany, ciągle brakuje Ci czasu możesz skorzystać z programu indywidualnego. Biorąc udział w takim kursie to my dostosujemy się do Ciebie i Twojego czasu.

W jakiej federacji nurkowej będziesz szkolona(y)
Instruktorzy Centrum Nurkowego NEMO szkolą w jednej z najpopularniejszych na świecie federacji PADI (Profesional Association of Diving Instructors). Zapewnia ona przystępną i fachową formę przekazywania wiedzy. System PADI to profesjonalne materiały szkoleniowe składające się z podręczników, filmów DVD, slajdów oraz prezentacji multimedialnych. Największym atutem PADI jest powszechność. PADI jest akceptowane i rozpoznawane na całym świecie w każdej bazie nurkowej. Ponad 75 % nurków na świecie posiada właśnie certyfikat PADI

Co będziesz robić na kursie?
Kurs nurkowania dla początkujących składa się z kilku części. Część pierwsza to teoria, która obejmuje pięć wykładów. Część druga to zajęcia na basenie, gdzie będziesz wykonywać ćwiczenia pod wodą w pełnym sprzęcie nurkowym. Część trzecia to wody otwarte gdzie odbędziesz cztery nurkowania w jeziorze. Na koniec kursu napiszesz egzamin. Po zaliczeniu wszystkich zadań i poprawnym napisaniu egzaminu otrzymasz Międzynarodowy Certyfikat PADI Open Water Diver.

Na jakim basenie będą odbywały się zajęcia?
Przez cały rok prowadzimy zajęcia na basenie w Termach Maltańskich w Poznaniu, na którym nie mamy ograniczeń czasowych. Daje to naszym kursantom i nam komfort w prowadzeniu zajęć. Dodatkowo basen spełnia wszystkie standardy związane ze szkoleniem. W zależności, jaki kurs wybierzesz i jak szybko będziesz chciał taki kurs ukończyć odpowiednio wybierzemy dla Ciebie odpowiedni termin .

Gdzie będziesz nurkowała (nurkował) na wodach otwartych?
Wszystko zależy od Ciebie i od rodzaju kursu, jaki wybierzesz. Jeśli chcesz dokończyć kurs w ciepłych, kolorowych wodach to zabierzemy Cię do Egiptu lub Chorwacji. Jeśli zaś chcesz nurkować w Polsce to kurs dokończysz w naszej Bazie Nurkowej Nemo w Giewartowie nad Jeziorem Powidzkim.

Czy zaraz po skończonym kursie będziesz mogła (mógł) nurkować?
Tak. Zaraz po zakończeniu kursu otrzymasz Certyfikat tymczasowy. Będzie on ważny 90 dni od daty wystawiania. W ciągu tych 90 dni otrzymasz oryginalny certyfikat PADI.

Ile kosztuje kurs?
Przygotowaliśmy trzy rodzaje kursów podstawowych. W zależności od tego, jaki kurs wybierzesz zapłacisz za niego od 1300 do 2300 zł. Jeśli nie będzie Ciebie stać na zapłacenie kursu od razu to zaproponujemy Tobie nieoprocentowane raty.

Jeśli będziesz miała (miał) do nas jeszcze jakieś pytani to prosimy o kontakt telefoniczny 509 581 397 lub 501 486 444