Baza Nurkowa Giewartów

Od maja 2003 roku w cichej i malowniczo położonej miejscowości Giewartów nad jednym z najczystszych w Polsce, Jeziorem Powidzkim działa Baza Nurkowa Nemo. Baza czynna jest w każdy weekend od maja do września, od rana do wieczora, oraz w nocy wtedy, kiedy prowadzone są nurkowania nocne.

Baza Nurkowa Nemo w Giewartowie

Baza Nurkowa Nemo w Giewartowie

Napełnianie butli: W bazie można napełnić butle nurkowe powietrzem.

Wypożyczalnia sprzętu: W bazie można wypożyczyć sprzęt nurkowy. Dysponujemy wystarczającą ilością kompletnych sprzętów nurkowych, aby każdy, kto do nas przyjedzie, a nie posiada własnego sprzętu mógł zanurkować. W bazie można wypożyczyć: automat, jacket, butlę, skafander oraz pas balastowy.

Szkolenia i kursy nurkowe: Od maja do września w każdy weekend prowadzimy szkolenia na każdy stopień nurkowy. Począwszy od podstawowych po zawodowe. Prowadzimy również szkolenia na specjalizacje nurkowe takie jak np. nurkowanie głębokie (do 40 metrów) DEEP DIVER, nurkowanie na mieszaninach nitroxowych ENRICHED AIR DIVER czy nurkowanie w skafandrze suchym DRY SUIT DIVER. Jako jedne z pierwszych centrów nurkowych w Polsce poszerzyliśmy naszą ofertę szkoleniową o nurkowania techniczne TEC REC DSAT. Całość programu szkoleniowego oparta jest na wieloletnim doświadczeniu największej i najbardziej popularnej organizacji nurkowej na Świecie PADI. Chcąc wziąć udział w kursie, należy wcześniej skontaktować się z na nami osobiście lub telefonicznie 509 581 397 lub 501 486 444.

Nurkowania rekreacyjne: Każdy, kto do nas przyjedzie i zechce zanurkować za pośrednictwem naszej bazy, zostanie profesjonalnie obsłużony. Do Waszej dyspozycji są nasi Instruktorzy i Divemasterzy. W każdej chwili można skorzystać z ich pomocy.

Podwodne atrakcje: Jezioro Powidzkie jest jednym z najczystszych jezior Wielkopolski. Od wielu lat szczyci się pierwszą klasą czystości wody. Przejrzystość wody w sezonie letnim nie spada poniżej 5 metrów, a poza sezonem dochodzi nawet do 8-10 metrów w linii prostej. Jest jedynym akwenem w promieniu 100 km od Poznania, w który dostarcza tyle atrakcji nurkującym. Powierzchnia jeziora wynosi 1172 ha. Głębokość maksymalna wynosi 46 metrów. Bardzo bogata roślinność podwodna sprawia, że dno jeziora przypomina łąkę. Częścią niemal każdego nurkowania są ekscytujące spotkania z “ciekawskimi” okoniami, idealnie pozującymi do zdjęć, szczupakami oraz wszechobecnymi rakami. Prawdziwym rarytasem dla podwodnych podglądaczy są liny mieszkające w pobliskiej kępie moczarki kanadyjskiej. Do nietypowych atrakcji, które można podziwiać na dnie Jeziora Powidzkiego należą: zatopiony samochód marki BMW, wrak samochodu Trabant, wraki żaglówek typu Omega, budka telefoniczna, opony od traktora, bęben od przemysłowej pralki i potężne choinki.

Nocleg: 
Pensjonat Giewartów, tel.: 663 247 493
Domek Pod Strzechą, tel.: 501 493 208
Agroturystyka Grażyna Mierzejewska, tel.: 509 174 521
Willa Ola, tel.: 502 604 455
Agroturystyka U Rogala, tel.: 603 700 832
Pokoje Gościnne Dokuro, tel.: 793 503 063
Agroturystyka Zielona Dolina, tel.: 691 285 755
Hotel Pod Strzechą, tel.: 665 330 139

Oferta dla klubów, centrów nurkowych i zorganizowanych grup: Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla klubów i centrów nurkowych oraz zorganizowanych grup chcących skorzystać z naszej bazy. Mamy wspaniałe warunki do przeprowadzenia każdego kursu, obozu czy wyjazdu integracyjnego. Pod wodą zatopione są cztery platformy na 6, 7 i 9 metrach idealne do prowadzenia zajęć na różnych poziomach szkolenia. 300 m od brzegu znajduje się platforma na 26 m głębokości. Idealna do prowadzenia szkoleń na wyższe stopnie. Jezioro daje możliwość do przeprowadzenia każdego rodzaju nurkowania. Począwszy od płytkiego po głębokie dochodzące nawet do 46 metrów.
Dla centrów nurkowych i zorganizowanych grup przygotowaliśmy specjalne ceny. Napisz do nas i zapytaj o warunki cenowe: janusz@nemo.com.pl lub marcin@nemo.com.pl

Jak do nas dojechać: Autostradą A2 dojeżdżamy do zjazdu na Słupcę na 229 km autostrady. Stamtąd prostą drogą jedziemy do centrum Słupcy. Z centrum kierujemy się w stronę Giewartowa skąd jest już tylko 12 kilometrów. Będąc w Giewartowie mijamy po prawej stronie szkołę i dojeżdżamy do Kościoła, który stoi po lewej stronie. Przed Kościołem skręcamy na rondzie w lewo i po lewej stronie widać już OWS “Pałacyk”. Za nim znajduje się Baza Nurkowa Nemo. Mapa dojazdu do Bazy Nurkowej Nemo